14 Mayıs 2012

İki Farklı Kapı Süsü Daha...

     Daha önce yaptığım kapı süslerini görmüştünüz.(Görmediyseniz buyrun: bebek odası kapı süsü, strafor kapı süsü)

     Şimdi de kardeşim için iki farklı kapı süsü yaptım. Aslında amacım bir tane yapmaktı ama ilkini beğenmeyince bir tane daha çıktı ortaya:) Siz hangisini daha çok beğeneceksiniz acaba?=)
      Bu ilkini beğenmediğim için ortaya çıkan 2.kapı süsü:
         Yapılışı http://bosugraslarmuduru.blogspot.com/2012/04/kopukten-kap-susu.html konumda olduğu gibi elimdeki köpükten büyükçe bir tabak ve küçük bir kase yardımı ile şekli kesmek ile başlıyor. Süslemesini ise http://bosugraslarmuduru.blogspot.com/2012/03/bebek-odas-kap-susu.html konumdaki gibi kurdelalar, tüller, pembe keçe(aslında pembe temizlik bezi:)) ve taşlar kullanarak yaptım. Üstteki fotoğraftaki haline ek olarak birde altından kalp ve çiçekler sarkınca işte böyle oldu:

         Alttaki ise başta yaptığım ancak sonradan gözüme hoş gelmeyince yenisini yapmama sebep olan kapı süsü:) Bunun da yukarıdaki ile benzer malzemeleri var ancak sadece kalp olan taban kısmını ben yapmadım. Kek çiçeklerden sipariş ettiğimizde firmanın kek çiçekleri saplamak için taban olarak kullandığı köpükten yapmıştım onu. Yani yalnızca var olanı süsledim o kadar.

 
                                                                         Ee sizce hangisi?:)

4 yorum:

 1. ilkini nasıl beğenmedin anlamadım, inan herikisi de çok güzel olmuş, bazen bana da olur, birşey yaparken gözüm göre göre alışır yaptığıma sıradan gelir sana da öyle oldu kesin:)))

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim yani sizce kalpli olan daha mı güzel?:) tespit doğru olabilir ilk onu yapınca göre göre basit gelmştr belki gözüme ama bakalım sahibi hangisini beğenip kullanmak isteyecek?=)

  YanıtlaSil
 3. ben ilkini alıp gidiyorum:) Bende beklerim www.bakbuharika.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Yorumunu gözden kaçırmışım follow_me kusuruma bakma. Hemen bloguna misafir oluyorum:)

  YanıtlaSil