6 Ağustos 2013

Kapı Süsü ve Saat Yenileme

    Öncelikle önümüzde ki günlerde yaşayacağımız Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Erkenden bayramınızı kutlayayım ve artık bir post hazırlayayım dedim. Yoksa bendeki bu tembellikle elimde bir sürü yapılmış iş ve fotoğraf olmasına rağmen ben yayınlayana kadar daha çok aylar gelir geçer.

    Bu posttaki yaptıklarım aslında basit, çabuk ve kolay yapılabilen ama küçük güzellikler katan şeyler.

    Öncelikle kapı süsü....Bu kapı süsü bir zamanlar annemin uzun cam vazosunu süsleyen uzun çiçeklerden yapıldı. Annem artık beğenmediği için vazosuna yeni çiçekler almış. Bu çiçekler ise yine çöple buluşmak üzereydi ki kapı süsü yapmayı düşündüm. Uzun çiçeklerin sadece güllerini koparıp renklerine göre birbirlerine yapıştırdım, sonra ise tamamını kapıya...       Saat yenileme de yine çok basit ve ufak bir değişiklik. Ama odaya ve dekorasyona uyması açısından güzel oldu bence. Bu saat daha önce http://bosugraslarmuduru.blogspot.com/2013/05/mobilya-yenileme-berjer-kaplama.html konumda yapımını anlattığım İstanbul desenli kumaşla kapladığım berjerlerin arkasına asmak için yenilendi. İşlem çok basitti; saatin camını sökmek, promosyon olan saatin reklam kısmına koltuk kapladığım kumaşın "İstanbul" yazısını yapıştırmak, gül resmi altında kalan reklamı da yaprak ile kapatmak... Bu kadar çabuk, basit ama odaya uygun bir saat oldu. Adettendir:) yine bir "öncesi-sonrası" ile bakalım saate?


6 yorum:

 1. Merhabalar;
  Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım.
  233. takipçiniz benim.
  Bana da gelirseniz sevinirim :)
  İyi Bayramlar
  Sevgiler
  http://whiteglaze.blogspot.com
  twitter: @_gamzeahmet_

  YanıtlaSil
 2. Hoşgeldiniz:) Hemen bakıyorum ben de sizin blogunuza. Size de iyi bayramlar:)

  YanıtlaSil
 3. Eline sağlık ufak dokunuşlarla ne güzel şeyler çıkmış ortaya özellikle kapı süsüne bayıldım...
  Bloğunu takibe aldım benim bloğumada beklerim...

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim. Bu arada hoşgeldiniz de:) Hemen bende sizin blogunuza ziyaretçi oluyorum.

  YanıtlaSil
 5. Bloğunuzu incelerken yenilediğiniz saati görünce tanıdık geldi:) Ben de yapmıştım da buna benzer bir çalışma. Elinize sağlık, çok güzel paylaşımlar var. Takipteyim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim:) Bu aralar blogumla çok ilgilenemesem de takipte kalın güzel paylaşımların devamı gelecek inşallah:)

   Sil