18 Şubat 2012

Keçe Güllerden Kalp Süs


              Konuya Esra'ya teşekkür ederek başlayayım,o tatlı süsü yaparak fikir verdiği için. :) Görünce çok beğendim ve Şubat ayının gelip heryerin kalplerle, güllerle dolmasından ben de nasiplendim. Onun ki kadar güzel olmadı ama bu da benim yaptığım...
           Her zaman olduğu gibi neler kullanmışım bakalım:
      İstediğimiz renkte keçe (keçem olmadığı için pembe temizlik bezi kullandım:)), Kalp şeklinde kesip gülleri yapıştırabileceğimiz sertlikte bir karton/plastik/strafor vs.,  Çöp şiş:),  Süslemek için kurdelalar, tüller, Saksı görevi görecek bir kap ve tabiki silikon tabancası... :)

         
     İlk olarak yeşil plastik defter kapağından istediğim büyüklükte kalp şekli çizip kestim. Ardından keçeden 2şer parmak kalınlığında şeritler keserek gül şekli verecek şekilde kıvırarak önce tüle ardından bu plastik kalbe yapıştırdım. Kalp şeklindeki kalıbın her iki yüzü içinde aynı işlemi yaptım. Yaklaşık 40 kadar gül yapmam yetti. Sonrasında güller yapıştırdığım kalbe çöp şiş yapıştırdım. Sıra saksıya geldiğinde gözüme bir peynir kutusu ilişti:) Onuda keçe ve tüllerle kaplayıp kurdela ile süslediğimde hazırdı. Saksı olacak kutu içerisine köpük koyup çöp şişi batırdım ve üzerine de vazo taşları... Nihayet bitmişti:)3 yorum:

 1. Buda ne güzel olmuş pembe pembe.
  Temizlik bezi ve peynir kutusu fikrine bayıldım.
  Ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Esran sağol, ama senin ki gibi güzel olmadı:) Denemeydi diyelim, en azından elde olanlar değerlendi:) Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. Bence bu da benimkini aratmamış. gerçekten güzel eline sağlık.

  YanıtlaSil